Czym jest blokada rozrządu?

Oliwia Urbańska 2022-11-22 0 komentarzy
Czym jest blokada rozrządu?

Na układ rozrządu składają się skomplikowane mechanizmy, mające bezpośredni wpływ na pracę silnika. Są to między innymi napędy, które, w razie pojawienia się nieprawidłowości, powinny zostać wymienione lub naprawione. Zadania tego typu są zlecane zaufanym warsztatom, dysponującym niezbędnym sprzętem, zapewniającym precyzję działania i małe ryzyko robienia błędów. Każda wymiana rozrządu wymaga dostępu do blokad. Chronią one przed uszkodzeniami pozostałych podzespołów, co wpływałoby na większy koszt naprawy.

Blokady rozrządu to nic innego jak narzędzia warsztatowe, służące do blokowania kół zębatych. Korzystają z nich mechanicy, pracujący z silnikami różnego typu, ponieważ ułatwiają diagnozowanie oraz serwisowanie. Stosowanie opisywanych produktów gwarantuje poprawne ustawienie wszystkich elementów, które nie przesuwają się pod wpływem nacisków. Metody blokowania różnią się w zależności od rodzaju pojazdu oraz silnika, jaki posiada. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie bau-tec.pl.

Należy ona do przedsiębiorstwa z szerokim asortymentem. Blokada rozrządu, jaką proponuje, zmniejsza ryzyko pojawiania się problemów podczas ponownego ustawiania rozrządu, po zakończonych pracach. Wymaga zdemontowania pasków, odłączenia akumulatora oraz usunięcia nadkola. Firma oferuje blokady od najlepszych producentów, które zapewniają wygodę użytkowania. Sprawdzają się w silnikach benzynowych oraz Diesla i ułatwiają płynną regulację rozstawu ramion. W jej katalogu zaprezentowano także:

  • prostowniki do akumulatorów,
  • klucze dynamometryczne,
  • podnośniki.

Wpis okazał się przydatny? Zostaw komentarz!