Jak napisać dobre CV

Kaja Nowakowska 2020-10-20 0 komentarzy
Jak napisać dobre CV

Może się zdarzyć, że osoba szukająca pracy zastosowała się do wszelkich wskazówek, które dotychczas usłyszała lub znalazła w natłoku internetowych rozwiązań. Niestety, wciąż zdarzają się aplikacje, w których brakuje podstawowych informacji. Zatem jak napisać dobre CV w taki sposób, aby zostać zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o przejrzystości dokumentu i zamieszczeniu w nim prawdziwych informacji. Niepotrzebnie pomijana jest sekcja dotycząca celów zawodowych lub zainteresowań, które mogą przyciągnąć uwagę rekrutera. Należy pamiętać o szczegółowym wypisaniu swojego doświadczenia, umiejętności oraz ważnych kompetencji. Na samym końcu Curriculum Vitae, trzeba pamiętać o umieszczeniu klauzuli pozwalającej na kontakt z kandydatem, czyli zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W momencie, gdy wysłana została już bardzo duża ilość CV i nie ma w związku z tym faktem informacji zwrotnej, można skorzystać z porady specjalistów zaprezentowanych na stronie kreatorzykariery.pl. Na pierwszy rzut oka stworzenie CV jest banalną czynnością. Przygotowując dokument każda osoba powinna pomyśleć o tym, w jaki sposób pracodawca będzie analizował zawarte w nim informacje i jakich cech poszukiwał u kandydata. Każda aplikacja powinna być ściśle dopasowana do konkretnego stanowiska. Warto pomyśleć o niej z perspektywy przyszłego szefa. Jakiej on osoby poszukuje i jakie umiejętności powinna posiadać? Być może dzięki odpowiedziom na te pytania, Curriculum Vitae zostanie wzbogacony o kolejne istotne informacje.

Wpis okazał się przydatny? Zostaw komentarz!