Karty Mifare a zwykłe karty zbliżeniowe — czym się różnią?

Kaja Nowakowska 2023-07-04 0 komentarzy
Karty Mifare a zwykłe karty zbliżeniowe — czym się różnią?

W wielu branżach wykorzystywane są karty zbliżeniowe, które zapewniają bezpieczeństwo oraz pozwalają usprawnić działanie danej firmy. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż tradycyjne karty RFID mają dosyć ograniczone zastosowanie, skupiające się głównie na kontroli dostępu. Z kolei karty Mifare umożliwiają rozbudowę podstawowych funkcjonalności wraz z ich dopasowaniem do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Jakie jest zastosowanie kart z modułem Mifare?

Produkt został wyposażony w przenośną pamięć (o różnej pojemności), dzięki czemu może być wykorzystywany zarówno do identyfikacji użytkowników, jak i zapisu oraz odczytu danych. W tym celu należy użyć odpowiednich urządzeń elektronicznych. Najczęściej nowoczesne karty zbliżeniowe znajdują zastosowanie w takich obszarach czy branżach jak:

  • transport (systemy komunikacji miejskiej),
  • rejestracja czasu pracy w dużych zakładach i korporacjach,
  • kontrola dostępu do pomieszczeń, m.in. w szpitalach, urzędach, bibliotekach czy  na uczelniach,
  • identyfikacja użytkowników pływalni, klubów fitness, 
  • hotelarstwo (dostęp do pokoi). 

Komu zlecić produkcję kart zbliżeniowych?

W celu gwarancji poprawnego działania zamawianych kart z modułem Mifare należy podjąć współpracę ze znanym i polecanym przez innych producentem. Na terenie Krakowa działa firma Polskie Karty zajmująca się m.in. produkcją kart zbliżeniowych z nadrukiem. Marka umożliwia wcześniejsze bezpłatne przetestowanie białej karty w celu zweryfikowania kompatybilności z systemem elektronicznym posiadanym przez klienta.

Wpis okazał się przydatny? Zostaw komentarz!